Brama segmentowa iso 45, dzięki zastosowaniu paneli o rdzeniu grubości 45 mm oraz konstrukcji niwelującej mostki termiczne, zapewnia maksymalną izolacyjność cieplną i akustyczną (współczynnik izolacyjności cieplnej K = 0,5 W/m2K). Znakomicie sprawdza się w nowo budowanych, jak i w remontowanych garażach. Jest bardzo stabilna, dlatego można ją montować w garażach o szerokości od 2250 do 5500 mm. Dzięki szerokiej gamie dostępnych wykończeń można dopasować jej wygląd do swoich potrzeb oraz stylu budynku: nowoczesnego lub tradycyjnego.


Zalety bramy iso 45:
•    gwarancja jakości niemieckiego koncernu i atrakcyjna cena
•    zabezpieczenie przed utratą ciepła dzięki wyjątkowo grubemu panelowi
•    bezpieczeństwo użytkowania: pakiet antywłamaniowyWK2/RC2 i fotokomórki w świetle bramy, piloty dopasowane do potrzeb
•    oszczędność miejsca w garażu i elastyczność montażu

egmentowa brama Novoferm iso 45 swoją nazwę zawdzięcza właściwościom izolacyjnym oraz unikatowej grubości panelu. Dlatego zapewnia Ci dwie najważniejsze korzyści – oszczędność energii (minimalizację strat ciepła) oraz izolację akustyczną.

Ciepła brama segmentowa – jak to sprawdzić?

  1. Sprawdź konstrukcję – dwuścienna zapewnia lepszą izolację cieplną i akustyczną
  2. Sprawdź grubość panelu (rekomendowany panel o grubości 45 mm na całej długości)
  3. Sprawdź przekrój panelu i jego wypełnienie (rekomendowana twarda pianka poliuretanowa)
  4. Sprawdź, czy brama ma uszczelki między segmentami
  5. Sprawdź głębokość zazębiania się wypustków paneli (im głębiej, tym lepiej)
  6. Sprawdź obecność uszczelki wargowej na ościeżnicy bocznej i mrozoodpornej uszczelki podłogowej

Teraz jest jeszcze bezpieczniejsza! Można ją również wyposażyć w specjalny pakiet antywłamaniowy WK2/RC2. Pakiet antywłamaniowy WK2/RC2 to system dodatkowych zabezpieczeń, które utrudniają dostęp do garażu osobom niepowołanym. W jego skład wchodzą blachy wzmacniające mocowania oraz dolne rolki z dłuższym trzpieniem i zaczepy. Zadaniem tych elementów jest ograniczenie dostępu do łańcucha i ochrona przed niepowołanym odryglowaniem napędu, a także utrudnienie ewentualnego wyważenia i podniesienia bramy. Dodatkowe wzmocnienie zamka również zabezpiecza przed jej otwarciem przez osoby nieuprawnione.
W przypadku bram otwieranych ręcznie system WK2/RC2 jest doposażony w dodatkowe rygle obrotowe, które automatycznie ryglują bramę po zamknięciu.

Obejrzyj film, aby dowiedzieć się, na jakiej zasadzie działa pakiet antywłamaniowy WK2/RC2.

Wszystkie bramy segmentowe mają tę zaletę, że nie zabierają miejsca przed garażem, bo nie otwierają się wahadłowo, a „wsuwają” pod sufit. Brama segmentowa iso 45 daje Ci więcej – dzięki specjalnej konstrukcji pozwala lepiej wykorzystać miejsce w garażu: nie zmniejsza wysokości przejazdu!


Dzięki bramie ISO 45:

  • masz więcej miejsca w garażu, bo brama nie ogranicza światła wjazdu
  • możesz mieć szerszy przejazd w garażu, jeśli np. wymieniasz bramę dwuskrzydłową (brama iso 45 jest montowana za otworem)
  • nie musisz demontować oświetlenia (system prowadnic nie zabiera dodatkowego miejsca pod sufitem)
  • lepiej wykorzystujesz przestrzeń w garażu (napęd bramy jest zintegrowany z boczną prowadnicą, nie montujesz go pod sufitem)