Oferujemy najnowocześniejszą metodę ocieplania dachu lub poddasza, pozwalającą oszczędzić nawet 60% kosztów związanych z wydatkami na energię. Aktualnie na rynku znajdziecie Państwo wielu dostawców oferujących ocieplanie pianką – jak wybrać najlepszego? Na co zwrócić uwagę i czym piany PUR się różnią? Przede wszystkim materiałem użytym do wytworzenia gotowego ocieplenia – piany różnych producentów mają różne parametry.

Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na ilość otwartych komórek w piance (ICYNENE jako jedyna na rynku ma ich aż 99% i jest w pełni oddychająca).

Kolejnym ważnym punktem jest wchłanialność wody – im parametr ten jest niższy, tym lepiej (piana Icynene ma najniższą na rynku nasiąkliwość wody jedynie 0,3 kg/m2).

Wszystkie materiały, które stosujemy w firmie Izoplast, należą do najlepszych dostępnych na rynku, posiadają certyfikaty i badania dopuszczające ich stosowanie w budownictwie w krajach Unii Europejskiej.

Aby zapewnić naszym klientom najwyższej jakości usługi, podjęliśmy współpracę z kanadyjskim producentem ICYNENE, której jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem. Icynene dostarcza nam pianę otwartokomórkową H2Foam Lite, którą stosujemy do izolacji termicznej oraz akustycznej dachów, stropów, poddaszy, ścian szkieletowych itp. oraz zapewnia nam pełne wsparcie techniczne.

O ocieplaniu pianą PUR – najważniejsze informacje
Ograniczenie strat ciepła zimą, ochrona przed wilgocią i przed przegrzaniem w lecie to główne zalety zastosowania izolacji pianką poliuretanową. Ponad dwadzieścia lat działania na rynku budowlanym dało nam doświadczenie, które pozwala nam zaoferować najbardziej skuteczną i nowatorską na polskim rynku metodę – izolację natryskową.

Krok po kroku jak wygląda ocieplanie pianą PUR:
Piana PUR przyjeżdża na miejsce natrysku pod postacią dwóch składników poliolu (żywica) i izocyjanianu (utwardzacz). Pod wpływem ciśnienia i odpowiedniej temperatury wytworzonej przez reaktor do natrysku – składniki mieszają się w głowicy pistoletu. Pianka natryskiwana jest na izolowaną powierzchnię tworząc powłokę izolacyjną. W trakcie aplikacji piana zwiększa wielokrotnie swoją objętość (możliwość uzyskania nawet do 30 cm grubości warstwy jednorazowo). Piana szczelnie wypełnia wszelkie przestrzenie tworząc jednolitą warstwę bez żadnych mostków termicznych.